ساده ترین و موثرترین قدمی که می توانید شما برای سئو وب سایت خود بردارید

درخواست بررسی سئو

ما ارائه دهنده خدمات حرفه ای بهینه سازی سایت - سئو - می باشیم که به  شما در بالا رفتن آمار ورودی و نیز در رقابت بر سر رسیدن به صفحه اول گوگل وب سایت های مورد نظرتان در لغات بسیار پر جستجو در موتورهای جستجو کمک می کنیم

نکته های کلیدی زیادی به عنوان ضرب المثل های SEO وجود دارند. اما بطور خاص یک مورد، از نظر اثر بخشی کلی، یک سر و گردن از بقیه بالاتر است. این مولفه کلیدی بهینه سازی سایت بسیار قدرتمند است، زیرا در خدمت موتورهای جستجو و مردم می باشد. اغلب اوقات،  ما به شدت درگیر جزئیات درست کردن سایت هستیم و این دید را در مورد حقیقت نهایی از دست می دهیم که موتورهای جستجو بدون جستجوکنندگان بی استفاده هستند. بنابراین، چگونه می توان هم یک معجون محشر را برای موتورهای جستجو آماده کرد و همزمان کاربر نهایی را در صفحه نگه داشت(هر دو راضی باشند). با ساخت پویا، توصیف تگ <title> در هر یک از صفحات سایت شما. پویا؟ برای هر صفحه؟ به نظر پیچیده هستند. دوست من، دقیقا به همین دلیل سایت من را می خوانید. ساده است، من واقعا راه حلی را برای شما کاربران “وردپرس”، در اینجا قرار خواهم داد.

چرا و چگونه عنوان های پویا کار می کنند

 search_titles

هنگامیکه گوگل، یاهو و دیگر موتورها، به جمع آوری نتایج جستجو پرداختند، همانطور که در بالا دیده می شود، آن ها عنوان را به همراه شرح مختصری از صفحه لینک داده شده برگشت می دهند. این نتایج جستجو، که به عنوان “آنها” نامیده می شوند، بسیار قابل اسکن بوده  و بلافاصله توجه کاربر را به عنوان آن معطوف می سازد، چراکه با حروف درشت و آبی نوشته شده اند و به وضوح از بقیه صفحه متمایز هستند. همانطور که ممکن است حدس زده باشید، عنوان ها از تگ <title> صفحات سایت شما ساخته می شوند. در حالت ایده آل، محتویات تگ <title> را نباید در هر صفحه تغییر داد، اما باید نشان دهنده اطلاعات موجود در آن صفحه خاص باشند. در بالای آن، قطعا شما می خواهید عناوین خود را بر اساس درک انسان قرار دهید، زیرا در نهایت، عنوانی که آنها در نتایج جستجو می بینند مورد نظر آنها نباشد، بر روی آن کلیک نخواهند کرد.

زمان قرار دادن عنوان پویا در سایت شما

در عمل، تنظیم اینکه سایت شما به صورت داینامیک تگ های <title> را نمایش دهد نیازمند مقداری کد نویسی از جانب شماست. اگر به دنبال ساده ترین راه حل ممکن هستید (بدون کد نویسی) کافیست از تم Thesis استفاده کنید. تم Thesis به شما اجازه می دهد که عنوان هر یک از صفحات سایت را تغییر دهید. حتی بهتر از آن، می توانید به طور مستقل از عنوان پست، آن را تغییر دهید. این کار به شما قدرت بیشتری در مورد SEO بر روی هر صفحه از کد زیر می دهد. تا جاییکه به من مربوط است این یکی احتیاجی به هیچ هوشی ندارد، اما در صورتی که می خواهید خودتان کد موجود سایت را اصلاح کنید، یعنی بدون استفاده از تم Thesis، کافیست چند خط کد php زیر را در بین تگ <title>  در فایل header.php  تم خود قرار دهید.

<?php if (is_single() || is_page() || is_archive()) { wp_title('',true); } else { bloginfo('description'); } ?> &#8212; <?php bloginfo('name'); } ?>

کد بالا را کپی کنید و به سادگی در فایل yourheader.php  پیست کنید.

نتیجه نهایی

بعد از تغییر کد در فایل header.php، به راحتی می توانید به صورت داینامیک ساختار ساختار title  را تغییر دهید تا به شما گارانتی نتایج بهتری در گوگل، بینگ و یا هر موتور جستجوی دیگری بدهد.

هر چند من به شیوه ای کد php را نوشته ام که در صفحه اول سایت شما، عنوان همان عنوانی است که در تنظیمات پنل مدیریت وردپرس عنوان کرده اید. شما می توانید هردو این گذینه ها را در تب option بیابید و برای استفاده هرچه بهتر از کد فوق از این قسمت آن را تغییر دهید.

به غیر از این، بقیه عنوان صفحات سایت شما در قسمت title  بخش write post، در پنل مدیریت وردپرس، می توانید آن ها را تغییر دهید. در این قسمت، زمانی که تگ های title شما به این شیوه آماده شد کنترل دقیقی بر روی آنچه جستجوکنندگان خواهند دید، خواهند داشت.